• Marjaana Vaher

Banaanitortilla, ikka šokolaadiga!

Mida pakkuda laste sünnipäevadel niiöelda näputoiduks. Ma pean silmas olukorda, kus lastel on maru lõbus, sest pooleli on maailma põnevaim mäng ja kohal on kõik sõbrad.

Ometi käib ema pidevalt meelde tuletamas, et midagi peaks sööma ja kutsu sõbrad ka lauda. Ja siis vaatad kurvastusega kõiki neid vaagnaid ja kausse mis peaaegu, et laste poolt puutumata jäävad. Minule on see stsenaarium juba vägagi tuttav ja selgemast selgem on kogu loo juures see, et mida kiiremini kaasa haaratavam toit on, seda populaarsemaks ta saab.


Toit stiilis, haara laualt, pista põske ja kihuta mängu juurde tagasi!


Lapse nõudmised oleksid justkui täidetud. Siinkohal rõõmustav uudis ka emadele! See näputoit valmib nii kiirelt, et sa ei jõua isegi mõelda nendele tähtsatele asjadele, mida sa võisid ära unustada!

Tegelikult üllatas see retsept oma lihtsuse ja põneva maitsega, meeldis kusjuures igale vanuseklassile. Esiteks, see valmib tõepoolest minutitega. Muidugi süüakse need sama kiirelt ka ära. Teiseks, on need hõlpsasti valmistatavad koos lastega, eriti just kokku rullimise, pudingi lisamise ja banaani sättimise koha pealt. Maitseb hästi nii soojalt kui jahutunult. Lisaks, kiire ja lihtne snäkk mida pakkuda perele ka argiõhtul.

Koostisosad:

2 väiksemat banaani

8 tk minitortiljat (Santa Maria tootel on 8 tk pakis)

1 spl kaneeli

2-3 spl rafineerimata roosuhkur

1 tops šokolaadi metspähkli pudingut Valio

2-3 spl võid


Töökäik:

Lõika mõlemad banaanid neljaks. NIPIKAS! Banaani lõika koos koorega, nii on endal mugavam ja lihtsam lõigata. Eemalda tükeldatud banaanidelt koor. Võta ükshaaval tortiljad, määri neile põhjale pudingut, ca 0,5 spl. Aseta keskele banaan ja voldi kokku. Kinnita otsad hambatikuga, jälgi, et tikud oleksid pigem pikkupidi, nii saavad pruunistatud kõik küljed.

Sega eraldi kausis suhkur ja kaneel. Jäta ootele.

Pane pann pliidile soojenema madalal kuumusel ja nii hoia ka terve küpsetamise aeg! Sulata või ja aseta tortiljad pannile pruunistuma, see võtab aega väga vähe, ole valvas! Keera nii, et kuldse jume saaks võimalikult palju küljed, võta pannilt ja rulli tortiljasid kohe kaneeli-suhkru segus. Võta välja hambatikud ja serveeri.

NIPIKAS! Kasuta ülejäänud pudingut dipikastmena!

Retsept on valminud koostöös Valioga.

174 views0 comments

Recent Posts

See All