• Marjaana Vaher

Kohvine ja kreemine üleööpuder

Kui ma ütleksin, et see on sobilik hommikusöök neile, kellel kipub äratuskella edasilükkamine harjumuseks olema ning seetõttu on hommikusöögi valmistamiseks aeg napp või lausa olematu. Kui ma ütleksin, et tegemist on hommikusöögiga, mille nautimiseks tuleks võtta aega, ehk siis kuulub retsept pigem vaba hommiku menüü listi.

Kui ma neid väiteid kindlalt raiuksin, siis ilmselgelt ei ole ma tulnud selle peale, et aeg selle headuse nautimiseks ei oma mingit tähtsust! Kinnitan, maitseb suurepäraselt, olenemata millist aega kell parasjagu näitab.

Antud retsepti puhul on tegemist nii lihtsalt ja kiirelt valmiva einega ning ajal, millal sa seda naudid ei ole tegelikult abosluutselt mitte mingit tähtsust!

Samamoodi, ei ole ka tähtsust, kas Sa sööd seda hommikul, lõuna ajal või õhtul. Põhitoidukorrana või magustoiduna. Mina olen toimetanud mõlemat pidi. Hommikusöögiks on see mõnusalt kohvine ja kreemine lihtsalt superhea, sest hoiab kõhtu pikalt täis! Lisaks olen söönud seda ka magustoiduna, kergema põhitoidukorra kõrvale ning ma tundsin, et see oli just see mille järgi isu oli. Vahel on lahendused nii lihtsad, ei ole vaja ühtegi toidukorda kuskile raami sisse suruda.

Soovitan proovida ja maiustada täpselt siis, kui selle järgi isu on! Elu koosneb nii paljudest oivalistest maitsetest. Muidugi on ta enda valmistamise viisi poolest ideaalne hommikusöök just seetõttu, et tahab külmkapis veidi seista, eriti hea on üleöö aga maitseb hästi ka ca 4 tunni möödudes.


Koostisosad:

120 g kohvi (1 väiksem tass)

40 g kaerahelbeid

2 tl kakaod + 0,5 tl soovi korral peale raputamiseks

1 tops Alma Muah! Stracciatella jogurtit

Töökäik:

Mõnusalt kreemine ja mahe stracciatella maitse, mis seguneb kihiti kohvi ja kaerahelbega, see kombo toob su näole naeratuse, maitsed kokku meenutavad minu jaoks veidi cappuccinot .

Vala kaerahelbed tassi ning nende peale soe kohvi, lisa kakao ja sega omavahel läbi. Hea oleks neil veidi paisuda lasta ca 15 min piisab, sega aegajalt, et ta samal ajal ka jahtuks. Nüüd võta suletava kaanega anum ja hakka kihiti laduma, kõige alla oivaline Muah! Stracciatella jogurt, peale kaera-kohvi segu, korda sama tegevust nii, et peale jääks jogurti kiht. Soovituslik maitsekombo on 2 kihti jogurtit ja 2 kihti kaera-kohvi segu. Pane peale kaas ja aseta külmkappi. Super hommikusöök, seega tee valmis juba eelmine õhtu, saabki hommikul kauem magada ;) Suurepärane algus või imeline jätk päevale või miks ka mitte, lõpetamaks õhtusööki!

Soovi korral raputa vahetult enne maiustamist peale kakaod.

Retsept on valminud koostöös Valio AS-ga


#üleööpuder #hommikusöök #kaeramaiustus #cappuccinomaiustus #jogurtimagustoit #jogurtimaius #kaeramaius #retseptiideed #hommikusöögiideed #magustoiduidee #lihtnemagustoit


61 views0 comments

Recent Posts

See All