• Marjaana Vaher

Vürtsikas kookospiima-šokolaadijook

Vaatan aknast välja ja eeldan, et sellise kosutava ja seest soojendava joogi nautimiseks ootaks hoopis teist ilma ja meeleolu. Tahaks lund, kerget miinuskraadi ja valgust mis lumelt tagasi peegeldub.

Kui juba unistamiseks läks siis ehitaksin õues oma armsatega lumememme ja tuppa suundudes hõõrun käsi üksteise vastu, et soe neisse kiiremini tagasi tuleks ja panen soojendava joogi jaoks vajaliku valmis.Või siis mõnusast lumes möllamisest veidi väsinud, teen õhtul kaminasse tule. Tõmban ennast diivanile kerra, võtan ühes hea raamatu ja sellesama vürtsise soojendava joogi, tundub justkui täiuslik kombo, mõlema stsenaariumi puhul.

Ainult, et hetkel aknast välja vaadates tuleb ka reaalsusega silmitsi seista. Tundub täiesti tõenäoline, et jõuluõhtu eel tuleb veel õue muru niitma minna, et jõuluvana saan kõrge muru sisse kinni ei jääks. Lisaks panna veel lisavalgusteid, sest õhtuti või õigemini päeval kipub juba nii varakult pimedaks minema ja lund mis valgust peegeldaks ei paista ka kuskilt. Ainuke asi millele praegu kindlamast kindlam olla saab on imehea jõulu ja talvehõnguline vürtsikusest ja piparkoogi mekist pakatav šokolaadijook. Mina naudin selle puhast maitset, lapsed suskavad sisse vahukomme, mis veidigi lumepalle meenutavad.

Aga see tunne ja need lõhnad, need on ehtsad, sest juba saabub arutelu mis Jõuluvana see aasta tuua võiks ja millal jõulutuled vilkuma paneme on alanud. Tunne mida üks mõnusalt soojendav ja jõuluvürtsidest pakatav jook endas hõlmab ei ole mitte ainult väga maitsev, see toob meid kokku, me itsistame, arutame ja unistame. Kinnitatud fakt, selle nautimiseks ei pea ootama lund ega Jõuluvana!


Vürtsikas kookospiima-šokolaadijook

Koostisosad:

250 g kookospiima

220 g vett

60 g tumeda šokolaadi graanuleid

1 tl ingverit

0,5 tl piparkoogi maitseainet

Lisandina vahukomme

Töökäik:

Lisa kõik koostisosad kastrulisse, välja arvatud vahukommid. Kuumuta madalal kuumusel, kuni šokolaadi graanulid on sulanud. Jaga mõnusalt vürtsikas šokolaadijook kaheks, lisa soovi korral peale peotäis väikseid vahukomme ja naudi. Super, et vürtsiseid jooke nautida, ei pea lund ootama, sest see jook on ideaalne kaaslane õhtuse raamatulugemise kõrvale või kui vahel lihtsalt, tahaks südamesse mõnusat jõulutunnet.


Retsept on valminud koostöös Santa Mariaga

#marjaanavaher #coconutmilk #chocolatedrink #hotchocolate #christmasspices

107 views0 comments

Recent Posts

See All