• Marjaana Vaher

Tervislik ja lihtne magustoit, lapsed kiidavad

Updated: Sep 7, 2020

Kui tavapärane elurütm on oma rutiinist täiesti väljas ja kodus peab süüa tegema kordades rohkem kui muidu siis tuleb emadel käiku võtta oma kokakunsti saladused. Hea küll, ideedest mul küll puudust ei tule aga pean tunnistama, et päris iga päev mitu käiku kokata ei ole mõistlik. Aga kui need imearmsad pruunid silmad tahaks niiväga midagi head siis tuleb käiku lasta perenaise suuremad saladused ja üks nendest mida ei tasu avaldada on see, et magustoit võib-olla, et peaaegu täiesti tervislik!

Õunad vanaema õunapuu otsast

Tegelikult valmistan ma igal sügisel meie oma Eestimaa õuntest sügavkülma sellise õunamoosi, ise ma teda otseselt moosi alla ei liigitaks aga eks otsusta iga kokk ise, kuidas ta enda maitseid nimetab, las ta siis olla õunagemüüse. Eestimaa õunu kasutan just sellepärast, et nad on nii magusad, et lisandina panen sinna gemüüsesse ainult kaneeli. Teen õuna tükkideks ja hautan niipalju, et tükid sisse jääks aga õuna mahlad kaneeliga seguneks. Kui sa teed seda praegustest poe õuntest siis proovi, sõltub õuntest, kui sinu maitse järgi oleks vaja suhkrut lisada siis tee seda. Sellest teen umbes 100 g portsud ja panen sügavkülma. Talvel armastame seda maitsestamata jogurtiga hommikusöögiks süüa, või tõesti, vahel olen ka õunakoogile lisanud, kuigi seda väga suure varuga ei ole siiani ladustanud.

Oleme uhked enda looduse üle mis annab niipalju imelisi ja puhtaid maitseid, ning suhkru lisamise võib südamerahus ära unustada.

Aga, et ta tõesti kohe päris patuvaba ei ole, nimelt lisan maitsestamata jogurtisse ka kookose-karamelli kastet, sest karamell ja õuna-kaneeli gemüüse löövad omavahel korralikult tantsu. Soovijatele võib lisada ka digestiv küpsist mille valikust kasutan ka tegelikult magustamata versiooni ja tekstuurilt meeldib see mulle ka rohkem.


Koostisosad:


220 g Kreeka maitsestamata jogurt

150 g Gefilus maitsestamata jogurtit

1 spl kookose-karamellikastet

300 g õuna-kaneeli gemüüset

4 digestiv küpsist


Töökäik:

Sega omavahel jogurtit, kuna Kreeka jogurt on paksema konsistentsiga siis segan selle maitsestamata gefilus jogurtiga, kui sulle tundub, et võiks olla paksem või vedelam siis lisa lihtsalt emb-kumba rohkem juurde. Siis sega see omavahel ühe spl kookose-karamelli kastmega (Natures Charm toode, mina ostan Delice toidpoest). Nüüd laota klaasi, magustoidukaussi kõik komponendid omavahel kihiliselt ja voilaa. Lihtne, imeline hõrgutis on valminud!

#jogurt #retsept #tervislik #magustoit #toidufotograaf #toidublogija #eestimaitsed #recepie #healthydessert #yoghurt

1,458 views0 comments

Recent Posts

See All